Polska

Polska [RECENZJA + KONKURS]

przez Cieplik

Polska jest najfajniejsza! brzmi nazwa sekcji w magazynie TRAVELER. Znajdziemy tam teksty o naszej ojczyźnie, odkrywające ją na nowo. W książce Polska wydawnictwa National Geographic zebrano najlepsze i najciekawsze opowieści o Polsce.

Okraszona fantastycznymi zdjęciami książka podzielona jest na cztery części: północ, południe, wschód i zachód. Taka nasza ojczysta róża wiatrów 🙂 W każdej z tych części przeczytamy o kilku miejscach wartych odwiedzenia.

 

Podróż rozpoczynamy od Polski północnej. Znajdziemy tam Gdańsk, a i owszem. Obok niego na liście są jednak przepiękne Kaszuby, czy romantyczne Chełmno (to dzięki tej książce wiedzieliśmy, gdzie spędzić Walentynki!).

Na zachodzie zwiedzimy Wrocław, ale też znacznie mniej popularne kierunki, które jednak zachwycą nas swoją historią i tajemnicą – tak jak Zamek Czocha!

Wybierzemy się też daleko na południe, w Bieszczady! Kto nie był w Bieszczadach, ma na pewno sporo do nadrobienia, a inspiracji może szukać w tekście o konnym zwiedzaniu! Nie zabraknie też wzmianki o Cieszynie – mieście, które polscy blogerzy podróżniczy upodobali sobie jakiś czas temu organizując tam swoje zjazdy.

Wschodnia Polska nie jest jednak od Macochy i również ma nam wiele do zaoferowania – ot, luksusowy pobyt na mazurskim kempingu!

 

Ten zbiór opowieści jest nie tylko niesamowitym źródłem wyjazdowych inspiracji, ale również świetnie opracowanym przewodnikiem! Znajdziemy tam liczne k powodów by odwiedzić …. oraz zbiory najważniejszych miejsc do zobaczenia na konkretnej trasie. Wszystko w jednym miejscu, w jednej książce!

 

UWAGA! Konkurs za co lubię Polskę!

 

Przyszła do nas wiosna, wreszcie! Czemu by nie uczcić nadchodzących słonecznych dni konkursem? Zachęcamy do udziału!

 

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Zróbcie zdjęcie przedstawiające Polskę w wiosennym świetle i napiszcie o tym, za co lubicie Polskę?

 

Zdjęcie i opis wyślijcie nam na adres: cieplikpodrozuje@acieplik.pl!

 

10 najlepszych zdjęć i opisów zostanie opublikowanych na naszej stronie (wraz z informacją o autorze) w specjalnym wpisie rozstrzygającym konkurs.

Zwycięzca konkursu otrzyma dodatkowo nagrodę rzeczową – swój własny egzemplarz recenzowanej przez nas Polski!

 

Konkurs trwa od 16 kwietnia 2016 do 4 maja 2016 (włącznie!). Wyniki zostaną ogłoszone 7 maja!

 

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik