Jak się żyje w USA?

Przez 3 lata mieszkałam w Nowym Jorku, od 2 – w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Bycie imigrantem w Ameryce ma swoje plusy i minusy.

Tutaj znajdziesz wszystkie teksty związane z podjęciem pracy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, życiem w USA, a także zwiedzaniem, czy planowaniem wyjazdów!

Praca w Stanach Zjednoczonych i emigracja

Tutaj znajdziesz teksty o samej pracy w Stanach, a także wszystkie praktyczne informacje dotyczące życia w Ameryce.

 • Kiedy w 2016 roku przeprowadzałam się do Nowego Jorku, sądziłam, że będzie to tylko tymczasowa zmiana i wkrótce wrócę do Polski. Ostatecznie, w NYC spędziłam 3 lata, po których przeniosłam się do Doliny Krzemowej. Sama przeprowadzka odbyła się tuż przed wybuchem pandemii na początku 2020 roku. Dzisiaj, po dwóch latach życia w Kalifornii mam dla Ciebie tekst o różnicach pomiędzy Doliną Krzemową a Nowym Jorkiem. Zdradzę Ci różnice w cenach, pogodzie i stylu życia (a na koniec opowiem, gdzie mi się lepiej mieszka) – zaczynamy! Jak mija życie w Dolinie Krzemowej? Jedną z pierwszych rzeczy, która zwraca uwagę po przeprowadzce …

  0 FacebookTwitterPinterestRedditEmail

Przydatne dokumenty

Poniższe teksty to zbiór informacji i poradników dotyczących wyrobienia poszczególnych dokumentów przydatnych w podróży do Stanów.

 • Ruch bezwizowy do USA i ESTA w pigułce

  przez Cieplik

  Podróże po Stanach Zjednoczonych są marzeniem wielu, częstokroć jednak słyszy się historie osób, które nie otrzymały wizy (promesy) turystycznej i z rozrzewnieniem spoglądają w stronę krajów objętych tzw. programem ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program, w skróce VWP). W tym tekście postaram się pokrótce przybliżyć Ci, czym jest ruch bezwizowy do USA (oraz czym nie jest), kto może z tego skorzystać i jak to zrobić!

  0 FacebookTwitterPinterestRedditEmail
 • Jak zacząć pracę w USA?

  przez Cieplik

  Przed przeprowadzką nie sądziłam, że praca w Stanach Zjednoczonych, to coś dla mnie. Chociaż ciągnęło mnie do USA, to nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że będę tu mieszkać. Ponieważ cały proces załatwiania pracy w USA był długotrwały i stresujący, postanowiłam zebrać do kupy wszystkie ważne informacje i opowiedzieć Ci o tym krok po kroku.

  1 FacebookTwitterPinterestRedditEmail
 • Czy do Kanady potrzebna jest wiza?

  przez Cieplik

  Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie w 100% jednoznaczna, zawsze będzie brzmieć to zależy. Co innego, jeśli zrobię pewne założenia. Chyba dość bezpiecznie mogę uznać, że masz polskie obywatelstwo. Załóżmy więc, że granicę z Kanadą przekroczysz używając właśnie polskiego paszportu. Nie potrzebujesz zatem ubiegać się o wizę, aby w celach turystycznych wybrać się do Kanady. Konieczne jest jednak posiadanie Electronic Transit Authorization(eTA).

  0 FacebookTwitterPinterestRedditEmail

Informacje praktyczne

W tej sekcji znajdziesz wpisy praktyczne przydatne podczas organizowania podróży do Stanów Zjednoczonych.

Podróże po USA

Mieszkam w USA od dwóch lat, odwiedziłam już ponad 20 różnych Stanów i staram się opisywać moje wrażenia na blogu. Kliknij w interesujący Cię Stan, by dowiedzieć się więcej. Obok znajdziesz kilka losowych tekstów z moich podróży po USA. Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć je wszystkie.

USA mapa Placeholder
USA mapa

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności