Jak się żyje w USA?

Od listopada 2016 mieszkam w Nowym Jorku – mieście pełnym różnorodnych ludzi, jedzenia, języków, wydarzeń. Bycie imigrantem w Ameryce ma swoje plusy i minusy.

Tutaj znajdziesz wszystkie teksty związane z podjęciem pracy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, życiem w Nowym Jorku, a także zwiedzaniem, czy planowaniem wyjazdów!

Praca w Stanach Zjednoczonych i emigracja

Tutaj znajdziesz teksty o samej pracy w Stanach, a także wszystkie praktyczne informacje dotyczące życia w Ameryce.

Emigracja
Cieplik

Jak przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych? Pytania i odpowiedzi

Minęły dwa lata, od kiedy urzędnik na granicy wbił pieczątkę w moim paszporcie i życzył powodzenia. I przez te dwa lata, od kiedy przeprowadziłam się do Nowego Jorku, odpowiedziałam na sporo pytań i wiadomości dotyczących mieszkania w USA. Zebrałam je dla Ciebie w poniższym wpisie – mam nadzieję, że ten tekst rozwieje Twoje wątpliwości i odpowie na niektóre pytania

Czytaj dalej...
Kapitol prosto z tarasu, tuż obok studia
Dokumenty w podróży
Cieplik

Jak zacząć pracę w USA?

Przed przeprowadzką nie sądziłam, że praca w Stanach Zjednoczonych, to coś dla mnie. Chociaż ciągnęło mnie do USA, to nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że będę tu mieszkać.

Czytaj dalej...

Dołącz do grupy Odkrywców Ameryki i razem ze mną poznawaj Stany Zjednoczone!

Wybierz swoją ścieżkę Odkrywcy i zdecyduj, o czym chcesz czytać! Amerykańskie metropolie? Parki? Emigracja i życie w USA? A może wszystko po trochu? Co wybierzesz?

Przydatne dokumenty

Poniższe teksty to zbiór informacji i poradników dotyczących wyrobienia poszczególnych dokumentów przydatnych w podróży do Stanów.

Okładna międzynarodowego prawa jazdy
Dokumenty w podróży
Cieplik

Międzynarodowe prawo jazdy

Moje przygotowania do wyjazdu do Stanów powoli ruszają. Wiza już jest, bilety są, część noclegów też już zaklepana… Jedną z rzeczy, którą ze sobą zabieram jest międzynarodowe prawo jazdy. Teoretycznie

Czytaj dalej...
Stary i nowy paszport
Dokumenty w podróży
Cieplik

Wyrobienie paszportu jest proste

Mimo tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej i po Europie do większości miejsc możemy jechać mając ze sobą ledwie dowód osobisty, to jednak wciąż na niektóre wyjazdy potrzebne są paszporty

Czytaj dalej...

Informacje praktyczne

W tej sekcji znajdziesz wpisy praktyczne przydatne podczas organizowania podróży do Stanów Zjednoczonych.

Podróże po USA

Mieszkam w USA od dwóch lat, odwiedziłam już ponad 20 różnych Stanów i staram się opisywać moje wrażenia na blogu. Kliknij w interesujący Cię Stan, by dowiedzieć się więcej. Obok znajdziesz kilka losowych tekstów z moich podróży po USA. Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć je wszystkie.

USA mapa Placeholder
USA mapa

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

X