O Cieplik w sieci…

Anna Arciszewska przeprowadziła ze mną wywiad, w którym rozmawiamy o życiu w Stanach Zjednoczonych, skąd się tu w ogóle wzięłam i jak to się zaczęło. Opowiadam też trochę o swojej podróży motocyklem po Stanach Zjednoczonych i blogu!

Warszawianka Agata Cieplik ma 27 lat, od trzech mieszka w Nowym Jorku, gdzie pracuje w firmie Drop Box. Wykonuje zawód wciąż zdominowany przez mężczyzn – jest programistką. Gdy zaczynała, była jedną z czterech dziewczyn w nowojorskim oddziale firmy. W wolnych chwilach przemierza Amerykę na Hyperionie. Tak nazwała swój motocykl. Doświadczeniami z życia na emigracji dzieli się na blogu “Cieplik podróżuje”.

Cieplik w "Pokaż nam świat"!

12 stycznia 2019 roku swoją premierę miał 93. odcinek magazynu podróżniczego Jakuba Porady i Małgorzaty Główki „Pokaż nam świat”, w którym opowiadam o mojej podróży motocyklem przez Stany Zjednoczone!

Obejrzyj program tutaj.

Patrycja Wszeborowska przeprowadziła ze mną wywiad na temat życia i pracy w Stanach Zjednoczonych, czyli mojej recepty na American Dream!

Wielu marzy o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Zwykle jednak na marzeniach się kończy, a wielki American Dream spełnia się wszystkim innym, tylko nie nam. Najczęściej wydaje się, że trudności jest zbyt wiele i jawią się one jako nieprzezwyciężone. Przeprowadzka do Stanów i jeszcze znalezienie tam pracy rzeczywiście jest ogromnym wyzwaniem, ale istnieje wiele możliwości, aby tego dokonać - trzeba nad nimi tylko trochę popracować.

Live-stream z JustJoinIT

Nagranie z dwugodzinnego live-streamu, w którego trakcie opowiadam o pracy jako programistka w Nowym Jorku, a także o swoich początkach z nauką programowania i zdobywaniu doświadczenia w branży.

Jeśli interesuje Cię praca programisty za granicą, to JustJoinIT organizuje serie live streamów z programistami z całego świata. Trzecia edycja (nagranie ze mną po prawej 🙂 ) odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku. 

W czasie nagrania rozmawialiśmy o pracy programisty w Nowym Jorku, możliwościach przeprowadzki do Stanów, a także dwóch długich latach życia bez pralki!

Ostatnia godzina live streamu została poświęcona serii pytań i odpowiedzi, które uczestnicy mogli zadawać poprzez Facebook i Youtube.

Sprawdź, kiedy odbędzie się następna edycja!

Po lewej:

Live-stream prowadzi Piotr Nowosielski z JustJoinIT, a dodatkowym gościem (zadającym same techniczne pytania!) jest Marcin Kossedowski – niegdyś bloger w like-a-geek!

Jest to nagranie z pierwszej edycji programu „Polscy programiści na świecie” w maju 2017.

Dookoła pracy

Wywiad dla strony Dookoła pracy pod tytułem: "Nowy Jork – miasto, które nigdy nie śpi, czyli American Dream oczami programistki"

Grunt to bunt

Jako jedna z kilku kobiet, wypowiadam się w poście o oszczędzaniu pt. "Zainspiruj się zaradnymi kobietami. Zobacz, jakie metody stosują, żeby gromadzić oszczędności."

One way 2 freedom

Ewelina z bloga "One way 2 freedom" zapytała podróżników i emigrantów, którzy od wielu lat swoje życie łączą ze Stanami Zjednoczonymi o to, jak im się tu żyje. Znajdziesz tu również moją wypowiedź!

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności