Witaj na blogu Cieplik podróżuje!

Mam na imię Agata i od kilku lat podróże stanowią nieodłączny element mojego życia! 


Uwielbiam poznawać nowe miejsca – ich historię i kulturę, a także ludzi, których spotykam w drodze. Większość mojego życia spędziłam w Warszawie, a od listopada 2016 roku mieszkam i pracuję w Stanach Zjednoczonych. 

Większość moich wyjazdów jest krótka – od kilku dni, do kilku tygodni. Tak jak wiele osób odwiedzających tego bloga pracuję i staram się łączyć pracę z podróżami. Na blogu pojawiają się relacje i artykuły, które (mam nadzieję) pomogą Tobie i innym Czytelnikom zaplanować swoją następną podróż i zainspirują Cię do kolejnych wyjazdów! Skoro już tu jesteś, to zgaduję, że kręcą Cię podróże! Pozwól, że szybko opowiem Ci, co znajdziesz na blogu!


Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Zacznij od najważniejszych dla mnie wpisów

Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w czasie podróży

Mieszkając w Unii Europejskiej mamy ten przywilej, że do większości krajów europejskich wjedziemy z samym dowodem osobistym. Co jednak jeśli wybierasz się gdzieś dalej? Aby pomóc Ci w przygotowaniu stworzyłam sekcję Dokumenty w podróży

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do recenzji książek podróżniczych!

W dziale Recenzje znajdziesz recenzje książek podróżniczych, które przeczytałam. Staram się nie być stronnicza i jednocześnie przedstawiać ciekawe pozycje, z naciskiem na polskich autorów.

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności