Witaj na blogu Cieplik podróżuje! Mam na imię Agata i od kilku lat podróże stanowią nieodłączny element mojego życia. Uwielbiam poznawać nowe miejsca – ich historię i kulturę, a także ludzi, których spotykam w drodze. Większość mojego życia spędziłam w Warszawie, obecnie mieszkam w Nowym Jorku. Więcej o mnie i Krzyśku, z którym wspólnie prowadzimy bloga, przeczytasz tutaj. Większość moich wyjazdów jest krótka – od kilku dni, do kilku tygodni. Tak jak wiele osób odwiedzających tego bloga pracuję i staram się łączyć pracę z podróżami. Na blogu pojawiają się relacje i artykuły, które (mam nadzieję) pomogą Tobie i innym Czytelnikom zaplanować swoją następną podróż i zainspirują Cię do kolejnych wyjazdów! Skoro już tu jesteś, to zgaduję, że kręcą Cię podróże! Zachęcam Cię zatem do wzięcia udziału w moim Podróżniczym wyzwaniu na 2017 rok! Na końcu znajdziesz też odnośniki do darmowych materiałów, które możesz pobrać z mojego bloga!

Ten blog jest dla Ciebie jeśli szukasz inspiracji i pomysłów, marzysz o podróżach i właśnie przygotowujesz się do kolejnej wyprawy w nieznane! 🙂

Pozwól, że szybko opowiem Ci, co znajdziesz na blogu.

Zacznij od najważniejszych dla mnie wpisów!


Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w czasie podróży

Mieszkając w Unii Europejskiej mamy ten przywilej, że do większości krajów europejskich wjedziemy z samym dowodem osobistym. Co jednak jeśli wybierasz się gdzieś dalej? Aby pomóc Ci w przygotowaniu stworzyłam sekcję Dokumenty w podróży.  


Zapoznaj się z seriami wpisów na blogu

Jeśli interesują Cię pojedyncze miejsca na mapie – zajrzyj do sekcji miejsca na blogu, gdzie znajdziesz odnośniki do wpisów z przeróżnych, odwiedzonych przeze mnie miejsc. Poniżej zebrałam serie wpisów, dzięki którym dowiesz się więcej! 😉  


Mam coś dla Ciebie!

 

Paryż - subiektywny przewodnik
Paryż – subiektywny przewodnik

Specjalnie dla Ciebie stworzyłam obszerny przewodnik po Paryżu! Znajdziesz w nim mnóstwo zdjęć, opisy miejsc oraz cenne informacje praktyczne, które przydadzą Ci się w planowaniu wyjazdu. Zapisz się na mój newsletter, aby otrzymać go zupełnie za darmo! Dla osób zapisanych na listę przygotowałam też specjalny kalkulator kosztów wyjazdu, który ułatwi Ci planowanie budżetu przed podróżą!


 


Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do recenzji książek podróżniczych!

W dziale “Recenzje” znajdziesz recenzje książek podróżniczych, które przeczytałam. Staram się nie być stronnicza i jednocześnie przedstawiać ciekawe pozycje, z naciskiem na polskich autorów.  

Znajdziesz mnie też tutaj

Polub profil Cieplik podróżuje na Facebooku! Polub profil Cieplik podróżuje na Instagramie!

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych materiałów!

Dołącz do grupy Czytelników, którzy otrzymują ode mnie listy z podróży oraz mają dostęp do ekskluzywnych materiałów do pobrania za darmo i niepublikowanych nigdzie indziej!