Witaj na blogu Cieplik podróżuje! Mam na imię Agata i od kilku lat podróże stanowią nieodłączny element mojego życia. Uwielbiam poznawać nowe miejsca – ich historię i kulturę, a także ludzi, których spotykam w drodze. Większość mojego życia spędziłam w Warszawie, obecnie mieszkam w Nowym Jorku. Więcej o mnie przeczytasz tutaj, a w zakładce Mikroblog znajdziesz krótkie anegdotki z moich podróży i inne drobne ciekawostki.

Większość moich wyjazdów jest krótka – od kilku dni, do kilku tygodni. Tak jak wiele osób odwiedzających tego bloga pracuję i staram się łączyć pracę z podróżami. Na blogu pojawiają się relacje i artykuły, które (mam nadzieję) pomogą Tobie i innym Czytelnikom zaplanować swoją następną podróż i zainspirują Cię do kolejnych wyjazdów! Skoro już tu jesteś, to zgaduję, że kręcą Cię podróże! Pozwól, że szybko opowiem Ci, co znajdziesz na blogu, a na końcu znajdziesz też odnośniki do darmowych materiałów, które możesz pobrać z mojego bloga!

Zacznij od najważniejszych dla mnie wpisów

Katedra widziana z mostu
Inne
Cieplik

Podróżowanie solo może być fajne!

Przed pierwszym samotnym wyjazdem – bałam się. Strach mnie niemalże paraliżował i zastanawiałam się, czy w ogóle uda mi się cokolwiek zrobić. Dzisiaj… stresuję się, gdy jadę z kimś, bo tak pokochałam samotne podróże!

Czytaj więcej
Droga - Lwów
Inne
Cieplik

Podróż z depresją – wpis osobisty

Weź się w garść, inni mają gorzej. To chyba najgorsze słowa pocieszenia jakie tylko można usłyszeć. Bo przecież może i masz dobrą pracę i fajnego chłopaka, ale wciąż możesz cierpieć na depresję. Nie ma ogólnie przyjętych reguł określających, kto i dlaczego może mieć zaburzenia nastroju – nie zależy to od

Czytaj więcej

Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w czasie podróży

Mieszkając w Unii Europejskiej mamy ten przywilej, że do większości krajów europejskich wjedziemy z samym dowodem osobistym. Co jednak jeśli wybierasz się gdzieś dalej? Aby pomóc Ci w przygotowaniu stworzyłam sekcję Dokumenty w podróży

Zapoznaj się z seriami wpisów na blogu

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do recenzji książek podróżniczych!

W dziale Recenzje znajdziesz recenzje książek podróżniczych, które przeczytałam. Staram się nie być stronnicza i jednocześnie przedstawiać ciekawe pozycje, z naciskiem na polskich autorów.

 Dołącz do grupy Czytelników, którzy otrzymują ode mnie listy z podróży i odbierz darmowy przewodnik po Paryżu oraz kalkulator kosztów wyjazdu!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach bloga "Cieplik podróżuje"

@cieplikpodrozuje

X