Agata Cieplik
Cześć!

Witaj na blogu Cieplik podróżuje! Mam na imię Agata i od kilku lat podróże stanowią nieodłączny element mojego życia. Uwielbiam poznawać nowe miejsca – ich historię i kulturę, a także ludzi, których spotykam w drodze. Większość mojego życia spędziłam w Warszawie, obecnie mieszkam w Nowym Jorku. Więcej o mnie i Krzyśku, z którym wspólnie prowadzimy bloga, przeczytasz tutaj. Większość moich wyjazdów jest krótka – od kilku dni, do kilku tygodni. Tak jak wiele osób odwiedzających tego bloga pracuję i staram się łączyć pracę z podróżami. Na blogu pojawiają się relacje i artykuły, które (mam nadzieję) pomogą Tobie i innym Czytelnikom zaplanować swoją następną podróż i zainspirują Cię do kolejnych wyjazdów! Skoro już tu jesteś, to zgaduję, że kręcą Cię podróże! Zachęcam Cię zatem do wzięcia udziału w moim Podróżniczym wyzwaniu na 2017 rok! Na końcu znajdziesz też odnośniki do darmowych materiałów, które możesz pobrać z mojego bloga!

Ten blog jest dla Ciebie jeśli szukasz inspiracji i pomysłów, marzysz o podróżach i właśnie przygotowujesz się do kolejnej wyprawy w nieznane! 🙂

Pozwól, że szybko opowiem Ci, co znajdziesz na blogu.

Zacznij od najważniejszych dla mnie wpisów!


Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w czasie podróży

Mieszkając w Unii Europejskiej mamy ten przywilej, że do większości krajów europejskich wjedziemy z samym dowodem osobistym. Co jednak jeśli wybierasz się gdzieś dalej? Aby pomóc Ci w przygotowaniu stworzyłam sekcję Dokumenty w podróży.  


Zapoznaj się z seriami wpisów na blogu

Jeśli interesują Cię pojedyncze miejsca na mapie – zajrzyj do sekcji miejsca na blogu, gdzie znajdziesz odnośniki do wpisów z przeróżnych, odwiedzonych przeze mnie miejsc. Poniżej zebrałam serie wpisów, dzięki którym dowiesz się więcej! 😉  


Mam coś dla Ciebie!

 

Paryż - subiektywny przewodnik
Paryż – subiektywny przewodnik

Specjalnie dla Ciebie stworzyłam obszerny przewodnik po Paryżu! Znajdziesz w nim mnóstwo zdjęć, opisy miejsc oraz cenne informacje praktyczne, które przydadzą Ci się w planowaniu wyjazdu. A jeśli ciągle Ci mało – zapisz się na mój newsletter! Dla osób zapisanych na listę przygotowałam specjalny kalkulator kosztów wyjazdu, który ułatwi Ci planowanie budżetu przed podróżą!


Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do recenzji książek podróżniczych!

W dziale „Recenzje” znajdziesz recenzje książek podróżniczych, które przeczytałam. Staram się nie być stronnicza i jednocześnie przedstawiać ciekawe pozycje, z naciskiem na polskich autorów.  

Mapa podróży…

Odwiedzone miejsca Placeholder
Odwiedzone miejsca

Znajdziesz mnie też tutaj

Klub Polki Na Obczyźnie Polskie Blogi Podróżnicze Góry i Ludzie

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych materiałów!

Dołącz do grupy Czytelników, którzy otrzymują ode mnie listy z podróży oraz mają dostęp do ekskluzywnych materiałów do pobrania za darmo i niepublikowanych nigdzie indziej!

Weź udział w podróżniczym wyzwaniu!

12 podróży w 12 miesięcy - wyzwanie 2017!