Zacznij tutaj

przez Cieplik

Witaj na blogu Cieplik podróżuje! Mam na imię Agata i od kilku lat podróże stanowią nieodłączny element mojego życia. Uwielbiam poznawać nowe miejsca – ich historię i kulturę, a także ludzi, których spotykam w drodze. Większość mojego życia spędziłam w Warszawie, obecnie mieszkam w Nowym Jorku. Więcej o mnie przeczytasz tutaj, a w zakładce Mikroblog znajdziesz krótkie anegdotki z moich podróży i inne drobne ciekawostki.

Większość moich wyjazdów jest krótka – od kilku dni, do kilku tygodni. Tak jak wiele osób odwiedzających tego bloga pracuję i staram się łączyć pracę z podróżami. Na blogu pojawiają się relacje i artykuły, które (mam nadzieję) pomogą Tobie i innym Czytelnikom zaplanować swoją następną podróż i zainspirują Cię do kolejnych wyjazdów! Skoro już tu jesteś, to zgaduję, że kręcą Cię podróże! Pozwól, że szybko opowiem Ci, co znajdziesz na blogu!

Zacznij od najważniejszych dla mnie wpisów

Katedra widziana z mostu
Inne
Cieplik

Podróżowanie solo może być fajne!

Przed pierwszym samotnym wyjazdem – bałam się. Strach mnie niemalże paraliżował i zastanawiałam się, czy w ogóle uda mi się cokolwiek zrobić. Dzisiaj… stresuję się, gdy jadę z kimś, bo tak pokochałam samotne podróże!

Czytaj więcej
Droga - Lwów
Inne
Cieplik

Podróż z depresją – wpis osobisty

Weź się w garść, inni mają gorzej. To chyba najgorsze słowa pocieszenia jakie tylko można usłyszeć. Bo przecież może i masz dobrą pracę i fajnego chłopaka, ale wciąż możesz cierpieć

Czytaj więcej

Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w czasie podróży

Mieszkając w Unii Europejskiej mamy ten przywilej, że do większości krajów europejskich wjedziemy z samym dowodem osobistym. Co jednak jeśli wybierasz się gdzieś dalej? Aby pomóc Ci w przygotowaniu stworzyłam sekcję Dokumenty w podróży

Zapoznaj się z seriami wpisów na blogu

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do recenzji książek podróżniczych!

W dziale Recenzje znajdziesz recenzje książek podróżniczych, które przeczytałam. Staram się nie być stronnicza i jednocześnie przedstawiać ciekawe pozycje, z naciskiem na polskich autorów.

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności