Washington DC
0 komentarz 2,9K views

Cmentarz Arlington – pojedź tam, jeśli będziesz w Waszyngtonie

Wiele rzeczy wydarzyło się 13 maja. Jest to data pamiętnego zamachu na Papieża Jana Pawła II, w tym dniu również mój rocznik w podstawówce miał swoją pierwszą komunię, zniesiono niewolnictwo w Brazylii i urodziła się Hanna Lis. A 13 maja 1864 roku powstał Cmentarz Narodowy w Arlington, w czasie trwania wojny secesyjnej.

W skrócie o cmentarzu

W Arlington pochowano wszystkich weteranów z każdej wojny, w której brali udział żołnierze Stanów Zjednoczonych. I widać to już od samego wejścia na teren nekropolii jest to ogromny teren, jeździ tu nawet autobus! Od czasów rewolucji, aż po dziś dzień chowani są tu polegli w związku z pełnieniem służby wojskowej. W wyjątkowych sytuacjach, wyprawiano też pogrzeby cywilom, którzy polegli pełniąc obowiązki, bądź jakkolwiek związani byli z wojskiem.

Pochowani w Arlington

Miejscem, do którego wszyscy od razu się udają, jest grób Johna F. Kennediego. Znajduje się on na wzgórzu zadbano o to, by były prezydent miał piękny widok… Wzgórze to jest poświęcone też innym osobom z rodziny Kennediego, znajduje się tu także grób jego brata oraz żony.
Ważnym miejscem jest także Grób Nieznanego Żołnierza, przed którym stoją wartownicy. O każdej pełnej godzinie następuje uroczysta zmiana warty, którą można obserwować (choć wymagane jest zachowanie ciszy oraz pada prośba o powstanie). W jednym momencie wartę pełni jeden żołnierz.
Niegdyś, na tym cmentarzu znajdował się grób Ignacego Paderewskiego. Jest tu też grób innego Polaka Włodzimierza Krzyżanowskiego, który brał udział w powstaniu wielkopolskim, a w Stanach Zjednoczonych w wielu bitwach w czasie wojny secesyjnej.

Informacje praktyczne

Do samego cmentarza można dojechać metrem linii BLUE. 
Wstęp jest darmowy, jednak trzeba przejść przez kontrolę bezpieczeństwa (strażnicy przeglądają zawartość toreb i plecaków).
Hej, jestem Cieplik i uwielbiam podróżować!

Hej, jestem Cieplik i uwielbiam podróżować!

Od 2016 roku mieszkam w Stanach Zjednoczonych (początkowo w Nowym Jorku, obecnie w Kalifornii), odwiedziłam i opisałam już 19 krajów i 25 stany w USA. Pasjonuję się motocyklami, a w wolnych chwilach pracuję jako programistka :) Na blogu piszę o moich podróżach życiu na emigracji. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami, planami podróży i informacjami praktycznymi.

Wpadaj częściej - razem zaplanujemy Twoją kolejną podróż! Poznajmy się lepiej!

Pozwól, że...
Silvercar: Podaj kod zniżkowy TPAUYISL przy rejestracji!
#programistka
#podróżniczka
#emigrantka

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik