Twoja samodzielna podróż [RECENZJA] » Cieplik podróżuje
Twoja Samodzielna Podróż, Karol Werner, Kołem Się Toczy

Twoja samodzielna podróż [RECENZJA]

przez Cieplik

Karol Werner swoją książką kusił mnie już od jakiegoś czasu. I chociaż ja już swoją pierwszą, drugą, trzecią samodzielną podróż mam dawno za sobą, to jednak ciągle zastanawiam się, co można zrobić lepiej lub inaczej. „Twoja samodzielna podróż” to już druga książka wydana przez Karola Wernera, autora bloga Kołem Się Toczy. Tym razem była wydana w modelu tzw. self-publishing. Jak wyszło?


Przede wszystkim książka dostępna jest do kupienia tylko i wyłącznie w sklepie Karola na jego stronie w wersji elektronicznej. Kupując książkę dostajesz dostęp do ebooka (3 najpopularniejsze formaty) a także AUDIOBOOKA, nagranego przez autora. Masz więc możliwość nie tylko przeczytać, ale także usłyszeć, co autor ma do powiedzenia na tematy opisane w książce.

 

Książka jest podzielona na dwie części (rozdziały), a każda z nich na kolejne, mniejsze podrozdziały. Ja zawsze mam wrażenie, że przy takim układzie książkę czyta się szybciej i łatwiej (długie, niekończące się rozdziały działają na mnie demotywująco…), ale jednocześnie taki układ znacznie ułatwia wyszukiwanie ważnych treści.

 

Tym razem jednak (pierwszy raz w życiu!) zdecydowałam się książki posłuchać. Karol ma fajny głos i bardzo stara się czytać wyraźnie. Pewnie można by doszukiwać się zgrzytów w samej intonacji, jednak technicznie całe nagranie jest w świetnej jakości! Jakby nie było… to 4 godziny czytania książki na głos – wielki szacun, Karol!

No dobra, techniczne szczegóły są spoko, ale czy książka warta uwagi?

Książka naładowana jest treścią. Bardzo podoba mi się, że autor nie próbuje stawiać się w roli osoby wszystkowiedzącej, która pewnego pięknego dnia doznała objawienia i od teraz głosi, jak powinno się podróżować. Karol opowiada w książce trochę o swoich doświadczeniach i początkach (wiesz, że sam zaczął podróżować dopiero po dwudziestce? A ja cały czas sądziłam, że on się już od urodzenia włóczył po świecie!). Niektóre tematy (jak np. samotnie podróżująca kobieta) zostawia jednak specjalistom w danej dziedzinie oddając im głos na łamach swojej książki. Uważam to za ogromny plus “Twojej samodzielnej podróży”!

 

Czytając ten poradnik dowiesz się wszystkiego, co istotne przy planowaniu kolejnego wyjazdu. Autor opowiada m.in. o tym, jak skutecznie szukać towarzysza podróży (oraz tłumaczy, dlaczego czasem warto towarzysza nie szukać), podaje sporo wartościowych linków do wszelkiego rodzaju wyszukiwarek i aplikacji przydatnych na wyjazdach, a także robi obszerny przegląd sprzętów turystycznych. Wszystko to przeplata ze swoimi opowieściami. Na koniec oddaje również głos swoim czytelnikom, którzy również wspominają swoje podróże, wszystko po to, by Cię zmotywować i zainspirować do ruszenia tyłka z kanapy i udania się w świat! 🙂

Twoja samodzielna podróż czy kupiłabym ją raz jeszcze?

 

Twoja Samodzielna Podróż, Karol Werner, Kołem Się Toczy

Twoja Samodzielna Podróż, Karol Werner, Kołem Się Toczy

 

Jasne! Po tych czterech godzinach z Karolem mówiącym mi prosto do ucha wiem, jakie przeszkody mogą czekać mnie w podróży oraz mam porządną listę przydatnych narzędzi (których wcześniej nie używałam) i sprzętów. Ponadto, forma audiobooka naprawdę przypadła mi do gustu!

 

Jedyna rzecz, na którą zwróciłam już autorowi uwagę, to dostępne sposoby płatności. Nie można za książkę zapłacić kartą, więc bez konta w polskim banku może być trochę trudno…
Zdjęcie poglądowe książki pochodzi ze strony książki.

guest
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Karol Werner
Karol Werner

Bardzo się cieszę, że mimo wielu odbytych już podróży uważasz, że czegoś się nauczyłaś. Mega ! 🙂 Dzięki za miłe słowa! 🙂

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik