1 komentarz 1 287 views

Wrocławski przewodnik miejski

Wrocław jest taką naszą Polską Wenecją i ponad 100 mostów swoje robi… A żeby lepiej je wszystkie poznać, poruszaliśmy się korzystając z przewodnika w aplikacji „Wrocław – przewodnik miejski”. Ten wrocławski przewodnik miejski oprowadzi nas już za chwilę po trasie śladami mostów.

Wrocławski przewodnik miejski w aplikacji

Najpierw słów kilka o samej aplikacji – jest szybka i przyjemna. Wykorzystuje moduł GPS, dzięki czemu potrafi z łatwością wskazać najbliższe punkty WiFi, wspierać poruszanie się po mieście mapą i sugerować aktywności. Składa się z kilku modułów – jednak mi najbardziej spodobał się ten pozwalający na dobór trasy turystycznej. System proponuje nam kilka tras, o różnej długości i tematyce. Każdy punkt na trasie jest porządnie (ale przy tym w ciekawy sposób!) opisany. Inną ciekawą opcją jest – oczywiście – spis najciekawszych atrakcji turystycznych (muzeów, galerii itd.) posortowany po odległościach od naszej lokalizacji. Polecam każdemu, kto zamierza trafić do Wrocłowia – nawet jeśli to tylko krótka, niekoniecznie turystyczna wyprawa.

WP_001038

Most zakochanych we Wrocławiu – i milion kłódek!

 

Mosty na naszej trasie

Całą trasę znajdziemy wśród innych, turystycznych tras. Do dyspozycji są jeszcze biegowe, ale tymi akurat nie przyszło nam do głowy się zająć 😉 Wrocławki przewodnik miejski przed uruchomieniem trasy podaje nam szacowany czas trwania i jej długość w kilometrach. Jeśli chodzi o mosty i przeprawy – będzie to ok. 4 godzin i 8,5 km…

Startujemy trasę i oto pojawia się pierwszy punkt na mapie. Możemy śledzić swoją pozycję (aplikacja obsługuje GPS) i tym sposobem jakoś trafimy na miejsce. Ustawcie się wygodnie i przeczytajcie pełen opis. Nie szczędźcie czasu na obejrzenie mostu i zrobienie zdjęć – naprawdę warto! 🙂

Jako atrakcje wrocławki przewodnik miejski zaproponuje nam na pewno most Władysława Sikorskiego,  most św. Macieja, czy most Pokoju. Ogółem na trasie jest kilkanaście obiektów – nie musimy jednak odwiedzać wszystkich, jeśli tylko nie mamy na to tyle czasu.

Niektóre miejsca były niedostępne (ze względu festiwal muzyczny), ale to nas nie powstrzymało przed spacerem! W majówkę było jednak trochę wietrznie, zatem nie wyszedł nam czterogodzinny spacer. Zobaczyliśmy może połowę wymienionych konstrukcji.

Opisy z aplikacji wspierały merytoryczną część zwiedzania – i nagle zwróciłam uwagę na to, jak istotna jest wysokość i wytrzymałość konstrukcji, ale także na rolę mostu w komunikacji między oddzielnymi częściami miasta.

I moje dwa ulubione widoki:

WP_001042

Wrocławski przewodnik miejski wyprowadził nas nawet na takie śmietnisko pomiędzy dwoma mostami…

 

WP_001045

Fantastyczny widok z kamiennego mostu Oławskiego!

Hej, jestem Cieplik i uwielbiam podróżować!

Hej, jestem Cieplik i uwielbiam podróżować!

Od 2016 roku mieszkam w Stanach Zjednoczonych (początkowo w Nowym Jorku, obecnie w Kalifornii), odwiedziłam i opisałam już 19 krajów i 25 stany w USA. Pasjonuję się motocyklami, a w wolnych chwilach pracuję jako programistka :) Na blogu piszę o moich podróżach życiu na emigracji. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami, planami podróży i informacjami praktycznymi.

Wpadaj częściej - razem zaplanujemy Twoją kolejną podróż! Poznajmy się lepiej!

Pozwól, że...
Silvercar: Podaj kod zniżkowy TPAUYISL przy rejestracji!
#programistka
#podróżniczka
#emigrantka

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik