Kolejnym miejscem we Wrocławiu wartym zobaczenia jest.. sam Wrocław, tylko widziany z góry, z tarasu widokowego Sky Tower. Jest to punk widokowy umieszczony na 49 piętrze wieżowca, wejście ulgowe kosztuje 5-7 zł (zależnie od dnia), bilet normalny – 2 razy tyle. Co ciekawe, mniej bystrzy zwiedzający (ale ci super inteligentni, jak ja też mogą dać się na to nabrać 😉 ) mają szansę kupić bilet bezpośrednio od panów przy wejściu. Cena wtedy rośnie o jakieś 3złote, jednocześnie nie trzeba wtedy szukać kasy (która znajduje się w innym, niż wejście na taras, miejscu).

Wjazd na 49 piętro trwa ledwie kilka minut. Po wyjściu z windy mamy około 15-20 minut na podziwianie widoków oraz wysłuchanie prezentacji. My byliśmy tam wieczorem – dzięki czemu udało nam się zaobserwować jak szybko w maju zachodzi słońce i zmienia się kolor nieba… (Jakość zdjęć może nie jest wybitna, ale daje ogólny pogląd na sprawę 😉 )

 

Widok na Wrocław, jakaś 20:30

Widok na Wrocław, jakaś 20:30

 

 

Trochę później...

Trochę później… (czerwony dach trochę na lewo od środka to budynek ZUSu. ZUS zawsze się wciśnie!)


 

I jeszcze później...

I jeszcze później…

 

 

Tuż przed zejściem z punktu widokowego

Tuż przed zejściem z punktu widokowego

 

 

Kategorie: Wrocław

Cieplik

Cieplik

Kiedy może – wyjeżdża i zwiedza, ale to nie jest jej jedyna pasja. Od kilku lat jeździ motocyklem o imieniu Henryk. Najczęściej podróżuje sama lub z misiem Hektorem. Swego czasu grała też na gitarze Helenie, by w Hameryce przerzucić się na ukulele nazwanym Horacy.

Dodaj komentarz

avatar
X