Życie w USA

Jak się żyje w USA?

Przez 3 lata mieszkałam w Nowym Jorku, od 2 – w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Bycie imigrantem w Ameryce ma swoje plusy i minusy.

Tutaj znajdziesz wszystkie teksty związane z podjęciem pracy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, życiem w USA, a także zwiedzaniem, czy planowaniem wyjazdów!

Praca w Stanach Zjednoczonych i emigracja

Tutaj znajdziesz teksty o samej pracy w Stanach, a także wszystkie praktyczne informacje dotyczące życia w Ameryce.

 • Kiedy w 2016 roku przeprowadzałam się do Nowego Jorku, sądziłam, że będzie to tylko tymczasowa zmiana i wkrótce wrócę do Polski. Ostatecznie, w NYC spędziłam 3 lata, po których przeniosłam się do Doliny Krzemowej. Sama przeprowadzka odbyła się tuż przed wybuchem pandemii na początku 2020 roku. Dzisiaj, po dwóch latach życia w Kalifornii mam dla Ciebie tekst o różnicach pomiędzy Doliną Krzemową a Nowym Jorkiem. Zdradzę Ci różnice w cenach, pogodzie i stylu życia (a na koniec opowiem, gdzie mi się lepiej mieszka) – zaczynamy! Jak mija życie w Dolinie Krzemowej? Jedną z pierwszych rzeczy, która zwraca uwagę po przeprowadzce …

  0 FacebookTwitterPinterestRedditEmail

Przydatne dokumenty

Poniższe teksty to zbiór informacji i poradników dotyczących wyrobienia poszczególnych dokumentów przydatnych w podróży do Stanów.

 • Ruch bezwizowy do USA i ESTA w pigułce

  przez Cieplik

  Podróże po Stanach Zjednoczonych są marzeniem wielu, częstokroć jednak słyszy się historie osób, które nie otrzymały wizy (promesy) turystycznej i z rozrzewnieniem spoglądają w stronę krajów objętych tzw. programem ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program, w skróce VWP). W tym tekście postaram się pokrótce przybliżyć Ci, czym jest ruch bezwizowy do USA (oraz czym nie jest), kto może z tego skorzystać i jak to zrobić!

  0 FacebookTwitterPinterestRedditEmail
 • Przed przeprowadzką nie sądziłam, że praca w Stanach Zjednoczonych, to coś dla mnie. Chociaż ciągnęło mnie do USA, to nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że będę tu mieszkać. Ponieważ cały proces załatwiania pracy w USA był długotrwały i stresujący, postanowiłam zebrać do kupy wszystkie ważne informacje i opowiedzieć Ci o tym krok po kroku.

  1 FacebookTwitterPinterestRedditEmail
 • Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie w 100% jednoznaczna, zawsze będzie brzmieć to zależy. Co innego, jeśli zrobię pewne założenia. Chyba dość bezpiecznie mogę uznać, że masz polskie obywatelstwo. Załóżmy więc, że granicę z Kanadą przekroczysz używając właśnie polskiego paszportu. Nie potrzebujesz zatem ubiegać się o wizę, aby w celach turystycznych wybrać się do Kanady. Konieczne jest jednak posiadanie Electronic Transit Authorization(eTA).

  0 FacebookTwitterPinterestRedditEmail

Informacje praktyczne

W tej sekcji znajdziesz wpisy praktyczne przydatne podczas organizowania podróży do Stanów Zjednoczonych.

Podróże po USA

Mieszkam w USA od dwóch lat, odwiedziłam już ponad 20 różnych Stanów i staram się opisywać moje wrażenia na blogu. Kliknij w interesujący Cię Stan, by dowiedzieć się więcej. Obok znajdziesz kilka losowych tekstów z moich podróży po USA. Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć je wszystkie.


USA mapa

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności