Rezerwat przyrody w Fort Myers [DUŻO ZDJĘĆ]

Kolejny rzut na zielony staw

Floryda to fantastyczne miejsce na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Z jednej strony – jest bardzo wysunięta na południe, czemu zawdzięcza niemalże tropikalny klimat. Z drugiej – to jest właśnie stan, z którego śmieją się Amerykanie. Na pewno obiły Ci się o uszy żarty o aligatorach wychodzących na drogę i włażących do ogródka, albo opowieści o emerytach, którzy postanowili wyjechać na Florydę. I Fort Myers to właśnie dokładnie ta najbardziej stereotypowa część Florydy – miasto pełne emerytów i aligatorów. Ja tych drugich jednak nie spotkałam… Ale i tak muszę Ci powiedzieć, że rezerwat przyrody w Fort Myers to piękne (choć nieduże) miejsce.

Six Mile Cypress Slough Preserve

Nieduży rezerwat przyrody znajduje się na obrzeżach miasta. To bagienny teren, w którym bujna roślinność i stawy, spotykają się z dzikimi zwierzętami. Kluczowe są tu właśnie te aligatory, ale poza nimi oglądać można dzikie świnie, sarenki, niedźwiedzie, czy wydry. A także rozmaite ptaki.

Zielony budynek

W rezerwacie znajduje się Interpretive Center, który ochrzczony został pierwszym “zielonym budynkiem”. Wybudowano go wykorzystując tylko ekologiczne materiały najwyższej klasy, a także zadbano o zanieczyszczenia. Można tam pooglądać interaktywne wystawy opowiadające o życiu rezerwatu, czy pogadać sobie z wolontariuszami.

 

A. Prawie bym zapomniała. Jest tam też sklepik.

 

Ale najlepsza zabawa zaczyna się, kiedy wejdziesz na szlak i oglądasz zwierzęta na żywo. W ich naturalnym środowisku.

Przejdź się promenadą i podziwiaj

W rezerwacie wytyczono specjalną ścieżkę, z której nie wolno schodzić. Cała trasa ma długość około 2 km, jednak nie warto się spieszyć. Ścieżka łączy 3 stawy, a w różnych miejscach znajdują się specjalne “balkony”, z których można oglądać zwierzęta nie przeszkadzając innym spacerowiczom.

Ja na swojej trasie spotkałam wycieczkę… emerytów, którzy z fascynacją opowiadali mi o przeróżnych ptakach, które widzieliśmy. Byłam zaskoczona rozmiarem dzięcioła – całe życie wyobrażałam sobie ogromnego ptaka, by na żywo okazał się maleństwem, na które ledwo starczyło mi zoomu w aparacie!

Zasady panujące w rezerwacie

Sądzę, że są one uniwersalne i dla wszystkich innych miejsc tego typu, ale zawsze warto o nich pamiętać 😃
Przede wszystkim – w rezerwacie należy zachowywać się cicho i szanować wszystkie zwierzęta, nawet te najmniejsze.
Należy również respektować pozostałe osoby przebywające na terenie rezerwatu, więc nie należy gadać głośno przez telefon, czy słuchać muzyki przeszkadzając innym.
Najważniejsze jest jednak, żeby nie karmić zwierząt i nie śmiecić! A do pikników wyznaczono osobne miejsca w rezerwacie, gdzie można usiąść i w spokoju zjeść.

Informacje praktyczne

Dojazd

Wskazany jest carpooling, gdyż liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. Parking kosztuję $1/h, ale maksymalnie $5/doba.

Wstęp

Wstęp na promenadę jest darmowy, tak samo jak zwiedzenie Interpretive Center.

Godziny

Rezerwat czynny jest codziennie od świtu do zmierzchu, zatem bez przeszkód można się zaczaić z aparatem na wschód słońca na promenadzie.

Interpretive Center czynne jest od wtorku do niedzieli między 10 a 16.

Dodatkowo można wziąć udział w darmowej wycieczce z przewodnikiem:

  • od maja do października w każdą środę i czwartą sobotę miesiąca o 9:30
  • kwiecień, listopad i grudzień: codziennie o 9:30
  • od stycznia do marca codziennie o 9:30 i 13:30

Powiązane wpisy

Jak zaplanować wizytę w Disney World w Orlando [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Key West – południe Florydy, delifiny i zdjęcia!

To muzeum w Miami na pewno Cię zainteresuje!

guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra

Piękne zdjęcia. Niezwykłe miejsce dla osób, które uwielbiają podróże.

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności