5 sposobów na tanie bilety na Broadway

Przepiękne stroje artystów sprawiły, że wręcz zaniemówiłam. Lwice, żyrafy i wszelkie inne zwierzęta z afrykańskiej sawanny zjawiły się na scenie, a także poza nią – pomiędzy widzami! Na scenie Zazu i mały Simba. Obejrzenie na żywo spektaklu, bajki mojego dzieciństwa to dla mnie ogromna gratka! A wśród innych fanów Króla Lwa moja bluza Pumbą zrobiła ogromną furorę. Nie żałuję ani jednego dolara wydanego na bilety, najlepsze miejsca w teatrze były tego warte! Teraz jednak wiem, że musical na Broadwayu wcale nie musi być drogi! Wystarczy tylko wiedzieć tych kilka rzeczy…


#1 Kup bilety w tzw. General Rush

Jest to jeden z pewniejszych sposobów na zakup biletów przed spektaklem. Ceny wahają się między 20 a 50 USD, co w porównaniu do standardowych wychodzi bardzo korzystnie. Tym bardziej, że miejsca nie są wcale złe. Często okazuje się wręcz, że upolujesz w ten sposób bilet w pierwszych rzędach lub na balkonie z dobrym widokiem!

Ważne: Najlepiej zjawić się jeszcze przed otwarciem kas biletowych w dniu spektaklu. Już wtedy jest spora kolejka, a bilety wydawane są na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”. Nie chcesz chyba, żeby po trzydziestu minutach w kolejce ktoś krzyknął Ci w twarz, że bilety wyprzedane, prawda?
Pamiętaj, że przysługuje odgórny limit 2 biletów na osobę. Preferowane są również płatności gotówką.

Tutaj znajdziesz rozpiskę wszystkich spektaklów i ich dostępność w General Rush.

#2 Szukaj biletów pod czerwonymi schodami na Times Square

Jako prawdziwy nowojorczyk możesz czuć się usprawiedliwiony – tym razem wolno Ci (a nawet trzeba) iść na Times Square. Pod czerwonymi schodami znajduje się bowiem Theatre Development Fund (TDF), gdzie sprzedawane są bilety na niektóre spektakle. Tutaj również czekać na Ciebie będzie spora kolejka, ale dzięki aplikacji TKTS (lub elektronicznym tablicom) możesz na bieżąco śledzić liczbę dostępnych biletów, godziny ich wydawania, czy ceny.

Ważne: Zwróć uwagę, że na stronie TDF obowiązują osobne godziny sprzedawania biletów na spektakle poranne i wieczorne. Kasy z biletami TKTS znajdziesz również na Brooklynie, przy Lincoln Ceneter i South Street Seaport.

Informacje o wszystkich lokalizacjach i godzinach pracy znajdziesz tutaj.

#3 Spróbuj szczęścia w loterii internetowej

Wiele nowojorskich teatrów oferuje swoje bilety w loterii online. Tutaj również ceny wahają się od 10 do 50 USD i ponownie obowiązuje limit dwóch biletów na osobę. Loteria na dany musical otwiera się w przeddzień przedstawienia. Zgłoszenia przyjmowane są do 8:30 w dniu spektaklu. Po wygraniu loterii (no dobra, nie jest to super często, ale warto próbować!) należy zapłacić za bilet w ciągu kolejnych 60 minut. Inaczej bilet przepadnie…

Ważne: Pamiętaj, że nie można odsprzedać wygranych biletów. Nie przystępuj więc do loterii, jeśli jeszcze nie wiesz, czy możesz wybrać się na musical. Na pewno jest wielu innych chętnych, którzy przytulą Twoje miejsce 😃

Stronę loterii znajdziesz tutaj.

#4 TodayTix, czyli kup z wyprzedzeniem bilety w dobrej cenie!

To jest pewniak. Dla ludzi, którzy nie lubią adrenaliny i wolą mieć wszystko zaplanowane wcześniej. Za pośrednictwem strony TodayTix kupisz bilety kilkadziesiąt procent taniej, średnio będzie to około 35 USD! Dodatkowo, masz tutaj możliwość wyboru miejsc. Jeśli więc jesteś marudą i nie chcesz zdawać się na łut szczęścia – polecam tę stronę, jak najbardziej!

Ważne: Na TodayTix kupisz nie tylko najtańsze bilety, ale też bilety z bardzo dobrymi miejscami. Ich cena, jednak, będzie adekwatnie większa. Mimo wszystko, warto skorzystać, gdyż ostatecznie będzie to prawie dwukrotnie taniej niż normalna cena!

Przejdź na TodayTix.

#5 Loteria przed spektaklem na Broadwayu

Jeśli wszystko inne zawiodło – spróbuj ostatniej deski ratunku, jakim jest loteria przed spektaklem. Na około 2-2.5 godziny przed pierwszym dzwonkiem zbierane są imiona i nazwiska chętnych. Następnie następuje losowanie i wyłonienie zwycięzców. Każda wylosowana osoba może powiedzieć, czy chce odebrać 1 czy 2 bilety. Jeśli na końcu zostanie tylko jeden bilet, wiele osób często rezygnuje z loterii, gdyż nie chcą wystawiać swojego znajomego/partnera. To szansa dla samotnie podróżujących 😃

Ważne: Tego typu loteria dostępna jest tylko na niektórych sztukach (sprawdzisz to tu). Należy mieć ze sobą gotówkę oraz ID (wystarczy paszport albo dowód osobisty).

Jeszcze się wahasz, czy stać Cię na oglądanie musicali na Broadwayu?

Regularne ceny biletów mogą przysporzyć Cię o zawrót głowy, ale wystarczy trochę pokombinować, a od razu staną się one bardziej przystępne 😃 W dodatku, naprawdę warto przynajmniej raz obejrzeć spektakl w prawdziwej kolebce musicalowej! Jak dotąd widziałam 3 sztuki, ale każda kolejna sprawia, że chce się więcej!

Powiązane wpisy

Dolina Krzemowa czy Nowy Jork – gdzie mi się lepiej mieszka?

Nowy Jork zdalnie, czyli zwiedzanie bez wychodzenia z domu!

Jak zaplanować podróż do USA: dokumenty, bilety i transport

4 komentarze

Karo 11 sierpnia 2017 - 16:04
Warto zapytać w recepcji hostelu/-ów o informację czy ktoś nie ma na sprzedaż biletu - zawsze się ktoś znajdzie. Mnie się tak właśnie udało :)
Danuta 5 września 2017 - 14:20
Świetna relacja i zdjęcia. :) Z przyjemnością przeczytałam. :)
Justyna 5 lutego 2019 - 15:01
A na co warto się wybrać? Wstępnie mam upatrzonego Hamiltona... :)
Cieplik 5 lutego 2019 - 17:09
Ja oczywiście polecam Króla lwa mojego najukochańszego <3 Natomiast, tak naprawdę, praktycznie każdy show, na którym byłam, był po prostu świetny! Pamiętaj tylko, że nie na wszystkie spektakle można kupić bilety w promocjach i taniej - więc to naturalnie ogranicza wybór...
Dodaj komentarz

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności