Porada da radę. [recenzja] » Cieplik podróżuje
Porada da radę. Tanie latanie

Porada da radę. [recenzja]

przez Cieplik
0 komentarz

Kojarzę Jakuba Poradę z telewizji, ale nigdy wcześniej nie wiedziałam, że jest jakkolwiek zainteresowany podróżami! A tu okazuje się, że nie tylko wydał książkę o tanim lataniu, ale również poprowadził na antenie TVNu program podróżniczy! Porada da radę to dobra pozycja dla tych, którzy dopiero podróżować zaczynają, ale też dla każdego, kto szuka nowych inspiracji i pomysłów.

Książkę czyta się bardzo szybko – każdy rozdział to krótki opis pomysłu, szybkiego planowania i samego wyjazdu. Na końcu każdego rozdziału można znaleźć fajne podsumowanie kosztów oraz wszelkie plusy i minusy danego miejsca. Jakub Porada skupia się tutaj głównie na lataniu – i tak mamy wypad na kawę w Sztokholmie z biletami za 2 złote w obie strony, czy szybki lot do Rzymu na pizzę. Znalazło się jednak miejsce również na przejazdy autokarowe, czy pociągami.

Na pewno nie można powiedzieć, że jest to przewodnik po odwiedzanych miejscach – jeśli więc spodziewacie się porad, co ciekawego można zobaczyć – to owszem, znajdziecie w książce jedno czy dwa zdania na ten temat, ale nie można spodziewać się głębokiego opisu. Jest to jednak świetny przewodnik po tym, jak efektywnie korzystać z wyszukiwarek tanich lotów, gdzie warto zapisać się do newslettera, czy skąd czerpać informacje o promocjach.

Czytając tę książkę poczułam też jedno – nie ma sensu przedwczesne planowanie dokładnych terminów i docelowych miejsc. Jeśli tylko zdarzy się super okazja – trzeba z tego korzystać! Tym sposobem można mieć urlop, co chwilę. I to w najpiękniejszych zakątkach Polski czy Europy, w każdy łykend!

Porada da radę, to również kompendium wiedzy o transporcie z tanich lotnisk do centrum miast, a także poruszaniu się po mieście komunikacją miejską. Wiedzieliście, że transport do i z Modlina nie jest wcale taki tani w porównaniu do innych metropolii europejskich? A o tym, że włoskie pociągi kursują często, punktualnie i nie kosztują wiele więcej niż całodobowy bilet komunikacji miejskiej?

 

Polecam Wam taki zbiór inspiracji i pozytywnej energii, z jakimi kończy się czytać tę książkę.


 

Porada da radę. Tanie latanie

Porada da radę. Tanie latanie

Porada da radę. Tanie latanie

 

Autor: Jakub Porada

Wydawnictwo: Pascal

 

Książka powstała pod patronatem TVNu i lotniska Modlin.

Znajdziesz ją w tym sklepie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik