Moulin Rouge i Muzeum Erotyzmu

Moulin Rouge i Muzeum Erotyzmu

przez Cieplik
0 komentarz 203 odwiedzin

Moulin Rouge to chyba najsłynniejszy na świecie kabaret! Od 1889 roku można tam oglądać niebanalne, kolorowe widowiska, a samo miejsce wielokrotnie było kopiowane i imitowane w wielu filmach, czy musicalach.

Moulin Rouge i jego początki

Kabaret otwarto 5 października 1889 roku. Znaleźć go można niedaleko paryskiej dzielnicy Montmartre. Czerwony młyn (bo to właśnie oznacza nazwa Moulin Rouge) szczytuje ponad licznymi sex shopami w dzielnicy czerwonych latarni.

Pokazy kosztują ładną sumkę – bo najtańszy bilet to koszt około 90 euro. Podobno (bo ostatecznie żadnego nie widziałam) – warto! Kolorowe stroje, uśmiechnięci tancerze i tancerki występujące topless przyciągają widownię kabaretu od wielu, wielu lat.

Z zewnątrz, na dachu budynku, wybudowany jest wspomniany czerwony młyn.

Więcej erotyki w Muzeum Erotyzmu

Nieopodal budynku kabaretu (mniej więcej 1 przystanek metrem) znajduje się muzeum erotyzmu. Jego tematyka świetnie wkomponowuje się w klimat całej dzielnicy, gdzie na każdym roku czeka mężczyzna zachęcający do odwiedzenia klubu gogo, oferujący rabat na lap dance i inne tego typu bajery.

Budynek muzeum liczy 5 pięter.

Podziwiać możemy przeróżne eksponaty – począwszy od erotycznych zabawek budowanych przez plemiona indiańskie, mieszkańców Nepalu, czy obywateli Francji – po mechaniczne figurki obrazujące stosunek płciowy, a także plakaty czy grafiki prezentujące narządy, historie erotycznych marzeń – jednym słowem – czego dusza zapragnie!

Samo muzeum, mimo wielu pięter, nie jest wielkie. Wystarczy godzina (góra dwie!), aby obejrzeć całą ekspozycję.

Według mnie bardzo ciekawe są pierwsze filmy erotyczne a także animacje o tej samej tematyce. Można je oglądać na każdym piętrze i poznawać tym samym faktyczne zwyczaje i zachowania ludzi z początku XX wieku, być może lubiane również przez naszych pradziadków?

Na pewno należy zauważyć, że nie wszystkie eksponaty były wolne od wyznań i poglądów – niektóre z nich (a było ich całkiem sporo) miały być zapewne prowokacją artystyczną – jednak w rzeczywistości widzieliśmy figurki przedstawiające kapłanów, czy nawet postaci z Biblii w chwilach seksualnego uniesienia. Czy nie przekracza to aby granic dobrego smaku?

Z rzeczy praktycznych – Muzeum Erotyzmu reklamuje się tym, że jest jedynym w Paryżu muzeum otwartym dla zwiedzających 24/7! Co ciekawe – muzeum odwiedzały głównie pary (przynajmniej w czasie, kiedy my tam byliśmy).


Informacje praktyczne

Dojazd

Stacja metra BLANCHE

Koszt biletu w Muzeum Erotyzmu

  • wstęp kosztuje 10 EUR
  • ze zniżką studencką – 6 EUR

Godziny otwarcia Muzeum

Całą dobę, 7 dni w tygodniu

Wstęp i godziny spektaklów w Moulin Rouge

  • wstęp na spektakl od 80 EUR
  • rezerwacji biletów można dokonać za pośrednictwem tej strony
  • tam też podane są godziny spektakli (z reguły 21:00 i 23:00)

Miejsca w pobliżu

  • Plac Pigalle
  • I love you Wall – miejsce, gdzie w 250 językach wypisano słowo ‘Kocham Cię’
  • Théâtre des Deux Anes (www)

Dodaj komentarz

avatar

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności