Moulin Rouge i Muzeum Erotyzmu » Cieplik podróżuje

Moulin Rouge i Muzeum Erotyzmu

przez Cieplik

Moulin Rouge to chyba najsłynniejszy na świecie kabaret! Od 1889 roku można tam oglądać niebanalne, kolorowe widowiska, a samo miejsce wielokrotnie było kopiowane i imitowane w wielu filmach, czy musicalach.

Moulin Rouge i jego początki

Kabaret otwarto 5 października 1889 roku. Znaleźć go można niedaleko paryskiej dzielnicy Montmartre. Czerwony młyn (bo to właśnie oznacza nazwa Moulin Rouge) szczytuje ponad licznymi sex shopami w dzielnicy czerwonych latarni.

Pokazy kosztują ładną sumkę – bo najtańszy bilet to koszt około 90 euro. Podobno (bo ostatecznie żadnego nie widziałam) – warto! Kolorowe stroje, uśmiechnięci tancerze i tancerki występujące topless przyciągają widownię kabaretu od wielu, wielu lat.

Z zewnątrz, na dachu budynku, wybudowany jest wspomniany czerwony młyn.

Więcej erotyki w Muzeum Erotyzmu

Nieopodal budynku kabaretu (mniej więcej 1 przystanek metrem) znajduje się muzeum erotyzmu. Jego tematyka świetnie wkomponowuje się w klimat całej dzielnicy, gdzie na każdym roku czeka mężczyzna zachęcający do odwiedzenia klubu gogo, oferujący rabat na lap dance i inne tego typu bajery.

Budynek muzeum liczy 5 pięter.

Podziwiać możemy przeróżne eksponaty – począwszy od erotycznych zabawek budowanych przez plemiona indiańskie, mieszkańców Nepalu, czy obywateli Francji – po mechaniczne figurki obrazujące stosunek płciowy, a także plakaty czy grafiki prezentujące narządy, historie erotycznych marzeń – jednym słowem – czego dusza zapragnie!

Samo muzeum, mimo wielu pięter, nie jest wielkie. Wystarczy godzina (góra dwie!), aby obejrzeć całą ekspozycję.

Według mnie bardzo ciekawe są pierwsze filmy erotyczne a także animacje o tej samej tematyce. Można je oglądać na każdym piętrze i poznawać tym samym faktyczne zwyczaje i zachowania ludzi z początku XX wieku, być może lubiane również przez naszych pradziadków?

Na pewno należy zauważyć, że nie wszystkie eksponaty były wolne od wyznań i poglądów – niektóre z nich (a było ich całkiem sporo) miały być zapewne prowokacją artystyczną – jednak w rzeczywistości widzieliśmy figurki przedstawiające kapłanów, czy nawet postaci z Biblii w chwilach seksualnego uniesienia. Czy nie przekracza to aby granic dobrego smaku?

Z rzeczy praktycznych – Muzeum Erotyzmu reklamuje się tym, że jest jedynym w Paryżu muzeum otwartym dla zwiedzających 24/7! Co ciekawe – muzeum odwiedzały głównie pary (przynajmniej w czasie, kiedy my tam byliśmy).


Informacje praktyczne

Dojazd

Stacja metra BLANCHE

Koszt biletu w Muzeum Erotyzmu

  • wstęp kosztuje 10 EUR
  • ze zniżką studencką – 6 EUR

Godziny otwarcia Muzeum

Całą dobę, 7 dni w tygodniu

Wstęp i godziny spektaklów w Moulin Rouge

  • wstęp na spektakl od 80 EUR
  • rezerwacji biletów można dokonać za pośrednictwem tej strony
  • tam też podane są godziny spektakli (z reguły 21:00 i 23:00)

Miejsca w pobliżu

  • Plac Pigalle
  • I love you Wall – miejsce, gdzie w 250 językach wypisano słowo ‘Kocham Cię’
  • Théâtre des Deux Anes (www)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik