Muzeum Volvo w Szwecji

przez Cieplik
0 komentarz

Daleko, ale warto. Nieduże, ale wciąż warto. Niedrogie i do tego dostępne w ramach City Card! Muzeum Volvo, znacznie oddalone od centrum, przyciąga na pewno nie jednego fana motoryzacji, a i całkiem zielone w tym temacie osoby. Byle porobić sobie fajne zdjęcia. 😉

Gdzie szukać Muzeum Volvo?

Muzeum znajduje się w okolicy Goteborga na terenie firmy Volvo, tuż nad morzem, przy pięknych klifach. Taki widok z okna w pracy z pewnością motywuje, nakręca do życia… i sprawia, że od razu odechciewa się pracować!

Taki widok z biura?

Taki widok z biura?

Pierwsze wrażenie

Już po wejściu do muzeum widać pierwsze eksponaty – a jest ich naprawdę sporo! Pierwsze samochody marki Volvo i silniki w nich użyte (prototypy aut z 1927 roku!), drewniane stelaże, autobus. Do tego sala poświęcona żegludze i silniki samolotowe.

Muzeum Volvo nie kończy się jednak na tej jednej sali – potem dopiero się rozkręca! Można przyjrzeć się z bliska pojazdom produkowanym od lat 30 ubiegłego wieku, aż do współczesnych, a także prototypom i nowym propozycjom.

Jednym z ciekawych eksponatów jest auto, które odegrało swoją życiową rolę w serialu „Święty”. Może to jest ten moment, w którym powinnam go obejrzeć?

Samochód z filmu "Święty" - Muzeum Volvo

Samochód z filmu „Święty” – Muzeum Volvo

Przyjrzeć się można również ciężarówkom, autokarom, czy koparkom. Wielkie silniki od tych maszyn przygniatają widza swoim ogromem.

Jeden z wielu autokarów

Jeden z wielu autokarów

Najciekawszym dla mnie punktem programu były rozebrane samochody, w których można było się przyjrzeć jak to wszystko wygląda w środku, spięte razem. Podwozie, stelaż, poduszki powietrzne, silnik i masa innych rzeczy.

Można się przyjrzeć jak to jest zrobione

Można się przyjrzeć jak to jest zrobione

Sklepik z pamiątkami

Trzeba mieć na uwadze, że jesteśmy w Szwecji. Szwecja, niestety, nie należy do najtańszych państw (jeśli chodzi o zwiedzanie), dlatego też trzeba się przygotować na wysokie ceny w sklepiku z pamiątkami. Jest on jednak niesamowicie zaopatrzony! W sklepiku Muzeum Volvo znajdziemy zarówno miniaturowe auta osobowe i ciężarówki, koszulki i bluzy, jak i zbiór fantastycznych książek (również w języku angielskim) opowiadających historię firmy lub konkretnego modelu samochodu. W jedną udało mi się nawet zaopatrzyć! 😉

Informacje praktyczne

Dojazd

Autobusem linii w kierunku Volvo Torslanda. Przystanek: Arendal Skans.

Na dojazd z centrum Goteborga (komunikacją miejską) trzeba poświęcić co najmniej godzinę.

Godziny otwarcia

  • Wtorek – piątek: 10:00 – 17:00
  • Sobota – niedziela: 11:00 – 16:00
  • Poniedziałek – zamknięte

Koszt

  • dorośli – 100 SEK
  • dzieci (16-19 lat) – 50 SEK
  • młodsi – 25 SEK

Strona internetowa

Muzeum Volvo

Dodaj komentarz

avatar

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik