Muzeum Volvo w Szwecji

przez Cieplik
0 komentarz 271 odwiedzin

Daleko, ale warto. Nieduże, ale wciąż warto. Niedrogie i do tego dostępne w ramach City Card! Muzeum Volvo, znacznie oddalone od centrum, przyciąga na pewno nie jednego fana motoryzacji, a i całkiem zielone w tym temacie osoby. Byle porobić sobie fajne zdjęcia. 😉

Gdzie szukać Muzeum Volvo?

Muzeum znajduje się w okolicy Goteborga na terenie firmy Volvo, tuż nad morzem, przy pięknych klifach. Taki widok z okna w pracy z pewnością motywuje, nakręca do życia… i sprawia, że od razu odechciewa się pracować!

Taki widok z biura?

Taki widok z biura?

Pierwsze wrażenie

Już po wejściu do muzeum widać pierwsze eksponaty – a jest ich naprawdę sporo! Pierwsze samochody marki Volvo i silniki w nich użyte (prototypy aut z 1927 roku!), drewniane stelaże, autobus. Do tego sala poświęcona żegludze i silniki samolotowe.

Muzeum Volvo nie kończy się jednak na tej jednej sali – potem dopiero się rozkręca! Można przyjrzeć się z bliska pojazdom produkowanym od lat 30 ubiegłego wieku, aż do współczesnych, a także prototypom i nowym propozycjom.

Jednym z ciekawych eksponatów jest auto, które odegrało swoją życiową rolę w serialu „Święty”. Może to jest ten moment, w którym powinnam go obejrzeć?

Samochód z filmu "Święty" - Muzeum Volvo

Samochód z filmu „Święty” – Muzeum Volvo

Przyjrzeć się można również ciężarówkom, autokarom, czy koparkom. Wielkie silniki od tych maszyn przygniatają widza swoim ogromem.

Jeden z wielu autokarów

Jeden z wielu autokarów

Najciekawszym dla mnie punktem programu były rozebrane samochody, w których można było się przyjrzeć jak to wszystko wygląda w środku, spięte razem. Podwozie, stelaż, poduszki powietrzne, silnik i masa innych rzeczy.

Można się przyjrzeć jak to jest zrobione

Można się przyjrzeć jak to jest zrobione

Sklepik z pamiątkami

Trzeba mieć na uwadze, że jesteśmy w Szwecji. Szwecja, niestety, nie należy do najtańszych państw (jeśli chodzi o zwiedzanie), dlatego też trzeba się przygotować na wysokie ceny w sklepiku z pamiątkami. Jest on jednak niesamowicie zaopatrzony! W sklepiku Muzeum Volvo znajdziemy zarówno miniaturowe auta osobowe i ciężarówki, koszulki i bluzy, jak i zbiór fantastycznych książek (również w języku angielskim) opowiadających historię firmy lub konkretnego modelu samochodu. W jedną udało mi się nawet zaopatrzyć! 😉

Informacje praktyczne

Dojazd

Autobusem linii w kierunku Volvo Torslanda. Przystanek: Arendal Skans.

Na dojazd z centrum Goteborga (komunikacją miejską) trzeba poświęcić co najmniej godzinę.

Godziny otwarcia

  • Wtorek – piątek: 10:00 – 17:00
  • Sobota – niedziela: 11:00 – 16:00
  • Poniedziałek – zamknięte

Koszt

  • dorośli – 100 SEK
  • dzieci (16-19 lat) – 50 SEK
  • młodsi – 25 SEK

Strona internetowa

Muzeum Volvo

Dodaj komentarz

avatar

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności