Za co lubię Polskę? [ROZWIĄZANIE KONKURSU] » Cieplik podróżuje
Kurnik autorstwa Kasi

Za co lubię Polskę? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

przez Cieplik

Na wstępie musimy Was przeprosić za lekkie opóźnienie w ogłoszeniu wyników  konkursu.

 

Mamy przyjemność ogłosić, że autorką zwycięskiego wpisu jest… kobieta. Kasia, bo tak ma na imię zwyciężczyni, prowadzi swojego bloga podróżniczego (www.leonsi.pl), a w konkursowym wpisie tak opowiedziała nam, za co lubi Polskę:

 

Polskę lubię za to, że jest taka różnorodna. Mamy dostęp do morza, góry, pojezierza, lasy, puszczę i pustynię (jedyną w Europie!). Polska ma bogatą historię, której ślady możemy poznawać odwiedzając nasze piękne polskie miasta. Polska to również Polacy, wybitne postacie rozpoznawane na wszystkich kontynentach. To również tradycyjna kuchnia i znane napitki. W Polsce każdy, niezależnie czy podróżnik, czy turysta, znajdzie dla siebie miejsce i odkryje nowe ścieżki.

 

Poniżej prezentujemy konkursowe zdjęcie Katarzyny Lewtak:

 

Kurnik autorstwa Kasi

Kurnik autorstwa Kasi

 

Przypomnę, że warunkiem wzięcia udziału w konkursie było odpowiedzenie na pytanie Za co lubisz Polskę oraz wysłanie nam drogą mejlową zdjęcia przedstawiającego Polskę na wiosnę.

 

Marcin, autor bloga www.ciekawyswiata.com, co prawda nie wysłał zdjęcia (dlaczego? Możecie zapytać go bezpośrednio u niego na blogu!), ale przesłał nam fantastyczną odpowiedź na konkursowe pytanie, dlatego chciałabym również jego wpis wyróżnić:

 

Za co lubię Polskę?

 

Za jej polskość…… Za język, którym jestem w stanie wyrazić tak wiele w tak prosty i przyjemny sposób. Tego nie docenia Polak przebywający w kraju. Fakt ten uświadamia sobie dopiero emigrant – po kilku latach w obcym miejscu, kiedy to wspomnienie prostego chleba z masłem drąży łezkę w oku, a na twarzy powoli rzeźbi uśmiech – obraz zrozumienia 🙂

 

Na wyróżnienie zasługuje również Ula:

Zdjęcie konkursowe Uli

Zdjęcie konkursowe Uli

Lubię Polskę, a wręcz uwielbiam za jej niepowtarzalny klimat i nieodparty urok, których doświadczyć można na każdym kroku, zarówno spacerując po warszawskich parkach, jak i gubiąc się na podlaskich wsiach.

 

Dziękujemy Wam za wzięcie udziału w konkursie i jeszcze raz gratulujemy Kasi – mamy nadzieję, że główna nagroda – książka Polska – przypadnie Ci do gustu 🙂


A za co Wy lubicie Polskę?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mogą Cię zainteresować...

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

Cieplik podróżuje

Po Bostonie

Przewodnik po Bostonie autorstwa Agaty Cieplik