Miło jest pospacerować po mieście podziwiając widoki, jednak warto też czasem wyciągnąć więcej z tej wycieczki…

Dobrym pomysłem jest zwiedzanie z przewodnikiem, choć często bywa to droga impreza. Z pomocą przychodzą wtedy free walking tours oferowane w wielu różnych miastach w Europie. W Berlinie można je znaleźć tutaj: http://www.newberlintours.com/

Licencjonowany (i super miły!) przewodnik oprowadzi grupę turystów, zwiedzanie realizowane jest w różnych językach – ale mnie interesował akurat angielski, a do grupy dało się dołączyć nawet pomimo lekkiego spóźnienia.

 

Wycieczka pokrywała większość najbardziej znanych atrakcji Berlina – zaczynając od wspomnianej już bramy, kończąc w miejscu wyjścia z dawnego bunkra hitlerowskiego, przy którym Hitler popełnił samobójstwo.

Co więcej, nie miało też znaczenia 15 minutowe spóźnienie na miejsce zbiórki, ponieważ dla obcokrajowców Niemcy przymykają oczy na niezachowanie ordnungu. 😉

 

 

 

Kategorie: Berlin

Cieplik

Cieplik

Kiedy może – wyjeżdża i zwiedza, ale to nie jest jej jedyna pasja. Od kilku lat jeździ motocyklem o imieniu Henryk. Najczęściej podróżuje sama lub z misiem Hektorem. Swego czasu grała też na gitarze Helenie, by w Hameryce przerzucić się na ukulele nazwanym Horacy.

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
trackback
Pomysł na... wyjazd w listopadzie » Cieplik podróżuje

[…] wiecie, co warto zobaczyć? Sprawdźcie, czy w danym mieście organizowane są Free Walking […]

X