Automaniaczka [recenzja]

Martyna Wojciechowska znana jest z prowadzenia chociażby programu podróżniczego Kobieta na krańcu świata. Ale poza byciem podróżniczką czy dziennikarką, jest też zapalonym kierowcą i motocyklistką. I o tym właśnie poczytamy w autobiograficznej książce Automaniaczka.

Martyna swobodnie przedstawia czytelnikowi kolejne karty ze swojego życia – opowiada o tym, jak zaczęła się jej motocyklowa przygoda, ile gaf zaliczyła w związku z jeżdżeniem i zdobywaniem prawa jazdy i jak na te wszystkie rewelacje reagowali jej rodzice.

Razem z autorką przechodzimy powoli do etapu jej wczesnej kariery, którą zaczęła trochę przypadkowo, trochę rzutem na taśmę, a trochę miała po prostu szczęścia, że trafiła na wyjątkowych ludzi na swojej drodze. I o tych ludziach również możemy poczytać.

Dla mnie najbardziej porywającą częścią tej książki jest oczywiście opowieść dotycząca udziału w Rajdzie Dakar. Kiedy Martyna brała w nim udział, ja ledwo odrastałam od ziemi (no dobra, to była wtedy 3 klasa podstawówki) i miałam zupełnie inne zmartwienia (jak np. odrobienie zadania z matematyki) niż śledzenie poczynań naszych polskich zawodników. Dzięki książce miałam okazję poczuć się zupełnie jakbym tam była, razem z Martyną. Tylko pewnie wolałabym sama siedzieć za kółkiem… 😉

Świetnie mi się tę książkę czytało, przez cały czas niemalże identyfikowałam się z bohaterką i szukałam podobieństw między nami – w końcu ja też jeżdżę na motocyklach 😉

Język jakiego Martyna Wojciechowska używa w swoich książkach jest… fajny. Dobrze czyta się jej teksty, z łatwością można poczuć opisywany wiatr we włosach, czy prędkość, albo zapach smaru. Dzięki temu całość szybko się czyta.

Bardzo podoba mi się, że w żadnej wypowiedzi dziennikarki nie czuć zadufania, choć widać, że jest ona świadoma swoich osiągnięć i swojej wartości. Automaniaczka przedstawia swoją bohaterkę w sposób prawdziwy, bez zbędnego wywyższania, czy nadęcia, dzięki czemu czytając mamy poczucie, że jest to historia prawdziwa.

 

„Automaniaczka” – wydanie w twardej oprawie

Automaniaczka

Autor: Martyna Wojciechowska

Wydawnictwo: Burda Książki

Są dwa wydania – pocket (cienka oprawa, mniejsze i tańsze) oraz wydanie w twardej oprawie (trochę droższe, ale bardziej dostępne)

Powiązane wpisy

7 książek, które warto przeczytać w ramach noworocznych postanowień!

Wszystko za K2 [RECENZJA]

Zawód: Programista [RECENZJA]

guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin

Hej, fajna szybka recenzja. Może nie jestem automaniakiem, ale do książki powinienem zajrzeć.

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności