Motocyklowa podróż przez państwa Grupy Wyszehradzkiej

Marzenia się spełniają! A jednym z naszych marzeń było udać się w motocyklową podróż – tak oto zrodził się pomysł wyprawy.

Cieplik Cieplik w dniu 16 września 2016 | 1 komentarz

Marzenia się spełniają! A jednym z naszych marzeń było udać się w motocyklową podróż – tak oto zrodził się pomysł wyprawy. Pomysł wielokrotnie modyfikowany i przerabiany, by swoją ostateczną formę i tak przyjął dopiero w drodze. Przeżyj z nami te emocje jeszcze raz! Poniżej znajdziesz mapę z trasą oraz opisy poszczególnych dni i linki prowadzące do bardziej rozbudowanych relacji.

Liptowski Mikułasz

W Litpowskim Mikułaszu spędziliśmy 2 dni. Miasteczko jest niewielkie, jednak okolica, w jakiej się znajduje, sprawia, że jest to naprawdę piękne miejsce! Z jednej strony Tatry Wysokie i fantastyczne drogi do jazdy motocyklem, z drugiej - jezioro i kemping.

W Liptowskim Mikułaszu odwiedziliśmy ZOO Kontakt a także przejechaliśmy się podziwiać fantastyczne widoki Doliny Demianowskiej (wkrótce).

Pokonana trasa

Etap pierwszy: Warszawa - Biały Dunajec - Liptowski Mikułasz

Etap pierwszy: Warszawa - Biały Dunajec - Liptowski Mikułasz


Tatry to nie lada gratka dla motocyklistów, gdyż drogi, którymi się poruszaliśmy były kręte, wiodły przez góry i zapewniały zastrzyk adrenaliny!

Ostrawa

To czeskie miasto przywitało nas mało przyjemnie - autostrady w remoncie, przez co ciężko było zjechać w odpowiednim miejscu i łatwo było nadrobić niechcący trochę kilometrów!

W Ostrawie zwiedziliśmy słynny kompleks Witkowice, gdzie mieliśmy możliwość wyszaleć się fotograficznie!

Pokonana trasa

Etap drugi:  Liptowski Mikułasz - Ostrawa

Etap drugi: Liptowski Mikułasz - Ostrawa

Bratysława

Spośród wszystkich odwiedzonych miejsc, to Bratysława wydaje się być najbardziej zurbanizowanym, pełnym życia miejscem. Tłumy ludzi - zarówno tych wybierających się do pracy, jak i tych odwiedzających miasto w celach turystycznych.

Tu odwiedziliśmy Stare Miasto i łapaliśmy wszystkie bratysławskie, staromiejskie figury.

Niedaleko stolicy Słowacji znajdują się ruiny zamku - Hard Devin (wkrótce). Ze wzgórza rozciąga się niesamowity widok na Dunaj, a przy zwiedzaniu towarzyszą nam zwierzęta.

Pokonana trasa

Etap trzeci:  Ostrawa - Bratysława

Etap trzeci: Ostrawa - Bratysława


Jezioro Balaton

Nasza motocyklowa podróż zakończyła się nad Balatonem. To tutaj zażywaliśmy kąpieli w jeziorze termalnym (wkrótce), czy leniwie podziwaliśmy zachód słońca na półwyspie Tihany.

Pokonana trasa

Etap czwarty:  Bratysława - Hévíz - Tihany

Etap czwarty: Bratysława - Hévíz - Tihany

Wyprawa motocyklowa w liczbach

Podsumowanie

Czas wyprawy

Całą trasę z Warszawy, przez Słowację,
Czechy, nad Balaton i ponownie do Warszawy pokonaliśmy w 8 dni

Droga

Przejechaliśmy prawie 2.500 km, z czego ostatniego dnia pokonaliśmy najdłuższy odcinek jadąc non-stop przez 800 km! A tankowaliśmy kilkadziesiąt razy!

Zdjęcia i filmy

W czasie wyjazdu wykonaliśmy ponad 1500 zdjęć i nakręciliśmy trochę filmów – głównie tych z drogi 😉

Podoba Ci się ta relacja?
Podziel się z innymi i udostępnij!