Miejsca

przez Cieplik

Wszystkie odwiedzone kraje

Poniżej znajdziesz wpisy ze wszystkich podróży. Jeśli interesuje Cię jeden konkretny kraj – kliknij na niego na mapie, by przejść do wpisów z danego miejsca.

Odwiedzone miejsca Placeholder
Odwiedzone miejsca
Nasz obóz na Acatenango, Fuego w tle :)
Gwatemala
Cieplik

Trekking na wulkan Acatenango i nocne oglądanie wybuchów lawy

Z Antigua w przejrzysty dzień zobaczyć można trzy wulkany – Fuego, Agua i Acatenango. Wszystkie trzy są zresztą też uwiecznione na miejskim herbie. Jednak oglądanie wulkanów z miasta to nie to samo, co wspięcie się na jeden z nich i oglądanie erupcji w czasie rzeczywistym, z bliska, na drugim wulkanie… Dlatego też zdecydowałam się na trekking na wulkan Acatenango, skąd mogłam oglądać fantastyczny nocny spektakl, jaki zafundował Fuego – wybuchując wielokrotnie i wystrzeliwując lawę w powietrze!

Czytaj dalej
Gwatemala
Cieplik

10 ciekawostek o Antigua, które warto znać!

Przed przyjazdem do Gwatemali starałam się czytać i gromadzić informacje o miejscach, które zamierzałam odwiedzić. Najwięcej czasu planowałam spędzić w Antigua i choć spędziłam trochę czasu planując i przygotowując się do podróży, to jednak na miejscu okazało się, że… nic nie wiem! Jeśli więc ciekawi Cię, co łączy Antigua z Manhattanem i jak często maluje się fasady domów w mieście – to ten wpis jest dla Ciebie! Oto 10 ciekawostek o Antigua, które warto znać!

Czytaj dalej
Zakochaj się w Nowym Orleanie!
Luizjana
Cieplik

Zakochaj się w Nowym Orleanie!

Nowy Orlean odwiedziłam w czasie mojej podróży motocyklowej, ale to właśnie teraz – w okresie karnawału – jest najlepszy czas, by tam pojechać! A jeśli trzeba Cię jeszcze przekonywać – to mam dla Ciebie tekst z tym, co zobaczyć w Nowym Orleanie (moje polecenia i opowieść!!!!1111)

Czytaj dalej
Kanada
Cieplik

Wodospady Niagara – atrakcje, które warto (i nie) zobaczyć

Wodospady Niagara są przecudowne, nic dziwnego, że turystów przybywa, a razem z nimi – przybywają atrakcje turystyczne! Ale które warto odwiedzić? W tym wpisie recenzuję 10 różnych miejsc – mam nadzieję, że ułatwi to niektórym planowanie wycieczki 🙂

UWAGA! W poście jest około 40 zdjęć….!

Czytaj dalej

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności