Miejsca

przez Cieplik

Wszystkie odwiedzone kraje

Poniżej znajdziesz wpisy ze wszystkich podróży. Jeśli interesuje Cię jeden konkretny kraj – kliknij na niego na mapie, by przejść do wpisów z danego miejsca.

Najbliższa podróż

pon29kwiCały dzieńso04majPodróż do Gwatemali(Cały dzień) PST Gwatemala

Odwiedzone miejsca Placeholder
Odwiedzone miejsca
Zakochaj się w Nowym Orleanie!
Luizjana
Cieplik

Zakochaj się w Nowym Orleanie!

Nowy Orlean odwiedziłam w czasie mojej podróży motocyklowej, ale to właśnie teraz – w okresie karnawału – jest najlepszy czas, by tam pojechać! A jeśli trzeba Cię jeszcze przekonywać – to mam dla Ciebie tekst z tym, co zobaczyć w Nowym Orleanie (moje polecenia i opowieść!!!!1111)

Czytaj dalej
Kanada
Cieplik

Wodospady Niagara – atrakcje, które warto (i nie) zobaczyć

Wodospady Niagara są przecudowne, nic dziwnego, że turystów przybywa, a razem z nimi – przybywają atrakcje turystyczne! Ale które warto odwiedzić? W tym wpisie recenzuję 10 różnych miejsc – mam nadzieję, że ułatwi to niektórym planowanie wycieczki 🙂

UWAGA! W poście jest około 40 zdjęć….!

Czytaj dalej
Muzeum Ziemniaków, Idaho
Idaho
Cieplik

Muzeum ziemniaka w Idaho

Mam 4500 mil na liczniku, gdy dojeżdżam do stolicy ziemniaków. Tej w Stanach, w Idaho. I odwiedzam jedyne w swoim rodzaju Muzeum Ziemniaka, którego wejście (ten wielki kartofel) udekorowali lokalni harcerze.
Nie wiem, co stanie się dalej w czasie mojej motocyklowej podróży, ale jestem pewna, że było warto przejechać tak długą trasę właśnie dla tego miejsca…! 🙂

Czytaj dalej
Emigracja
Cieplik

Jak przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych? Pytania i odpowiedzi

Minęły dwa lata, od kiedy urzędnik na granicy wbił pieczątkę w moim paszporcie i życzył powodzenia. I przez te dwa lata, od kiedy przeprowadziłam się do Nowego Jorku, odpowiedziałam na sporo pytań i wiadomości dotyczących mieszkania w USA. Zebrałam je dla Ciebie w poniższym wpisie – mam nadzieję, że ten tekst rozwieje Twoje wątpliwości i odpowie na niektóre pytania

Czytaj dalej
Podwójna tęcza po deszczu w Wyoming :)
Motocyklem przez Stany Zjednoczone
Cieplik

Cody: Poznaj legendy Dzikiego Zachodu!

Cody – jedno z większych miast w Wyoming – liczy sobie 10 tysięcy mieszkańców. Wszyscy wydają się dumnymi obywatelami stanu, a w dodatku uwielbiają to miejsce. Trudno się dziwić, w końcu miasteczko nosi nazwę po najsłynniejszym celebrycie XIX wieku!

Czytaj dalej
Paradise Ranch - mroczny wystrój sali jadalnej
Motocyklem przez Stany Zjednoczone
Cieplik

Spędziłam noc w zamku w Nevadzie!

Zamek po środku pustyni w jednym z bardziej opustoszałych stanów w Stanach Zjednoczonych? W dodatku wybudowany raptem kilka lat temu i wyglądający bardziej jak budowla z Minecrafta niż budynek, który jako europejka mogę mieć w głowie, gdy usłyszę słowo „zamek”. A jednak, to był naprawdę niesamowity czas. I z chęcią bym tam wróciła!

Czytaj dalej

Ta witryna używa ciasteczek. Pozostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. OK! Polityka prywatności

X