Kim są autorzy bloga Cieplik podróżuje? Czym zajmują się w codziennym życiu?


Agata

Agata Cieplik, autorka "Cieplik podróżuje"
Agata Cieplik, autorka “Cieplik podróżuje”

Kiedyś nie miała przezwiska i wszyscy zwracali się do niej po imieniu, co wydawało jej się strasznie smutne. Każdy przecież powinien mieć przezwisko, czy też pseudonim! Na studiach sytuacja, na szczęście, uległa zmianie. I tak Agata zyskała przydomek ‘Cieplik’. Jeśli zastanawiasz się teraz, co to znaczy i skąd właśnie taki pomysł – spieszę z pomocą! Cieplik… bo takie właśnie nazwisko nosi Agata. Ot, taka to już jest ta informatyczna kreatywność!

No właśnie, Agata studiowała informatykę, a teraz pracuje jako programistka. W swojej zawodowej karierze zajmowała się przeróżnymi rzeczami, a teraz pracuje w dużej amerykańskiej korporacji i mieszka w Nowym Jorku!

Kiedy może – wyjeżdża i zwiedza, ale to nie jest jej jedyna pasja. Od kilku lat jeździ motocyklem imieniem “Henryk”. Niedawno zaczęła się też uczyć fotografii, pierwszy kurs ma już za sobą!

Krzysiek

Krzysiek Zabawa, autor "Cieplik podróżuje"
Krzysiek Zabawa, autor “Cieplik podróżuje”

W codziennej pracy zdobywa kolejne stołki, wyróżnienia, nagrody i levele – taki to właśnie szczur w korporacji, a w chwilach wolnych od pracy (serio w korpo można mieć chwilę wolną od pracy?!) studiuje informatykę.

Chociaż Krzysiek ma zabawne nazwisko, to mało komu udaje się go zaskoczyć żartem na ten temat – wszystkie już słyszał. Ale Krzysiek Zabawa sam ma duże poczucie humoru 🙂

Kiedy Agata śpi, to on potajemnie sprząta, czyta, gra na komputerze i słucha muzyki ze spotify. I to wcale nie dlatego, że ma podzielną uwagę i robi wszystko na raz. Krzysiek po prostu wstaje o świcie, niemalże razem z ptakami.

Interesuje się motoryzacją – sam kiedyś zmontował sobie swój pierwszy (i drugi) motocykl. Teraz jeździ BMW pod kolor Henryka. Samochód, motocykl… a jak sobie przypomni to czasem pośmiga też rowerem. Do tego też robi zdjęcia. A jak wszystko inne już jest zrobione, to ogląda seriale.


Dlaczego Cieplik podróżuje?

Zaczęło się niepozornie – od czytania i szukania informacji o tym co, gdzie i za ile. Wielkimi krokami zbliżał się wyjazd na praktyki w Londynie, a tu jeszcze tygodniowy pobyt w Szwecji. I tak Agata założyła bloga, na którym chciała opisać co widziała, co robiła i wszystkie inne przeżycia. Z założenia miało to umożliwić zebranie w jednym miejscu wszystkich wrażeń oraz być łącznikiem między nią a rodziną w czasie długiego pobytu w Wielkiej Brytanii.

Od tamtego czasu minęło już parę lat. Blog się znacznie rozwinął, zmienił się styl pisania, zmieniły się zdjęcia i ich jakość, powstał fanpage na Facebooku i Google+, a od jakiegoś czasu coraz więcej dzieje się też na Instagramie i Youtubie. Blog i rzeczy “okołoblogowe” dają nowe możliwości rozwoju i dzielenia się przeżyciami i przemyśleniami z innymi. Teraz już Agata i Krzysiek tworzą razem, choć niekoniecznie wszędzie muszą razem podróżować 😉


Kontakt

Napisz do nas: [email protected]

Znajdziesz mnie też tutaj

Polub profil Cieplik podróżuje na Facebooku! Polub profil Cieplik podróżuje na Instagramie!

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych materiałów!

Dołącz do grupy Czytelników, którzy otrzymują ode mnie listy z podróży oraz mają dostęp do ekskluzywnych materiałów do pobrania za darmo i niepublikowanych nigdzie indziej!